כניסת מנויים
מה חדש
הדרכה על תהליך הרכישה באתר תוכניות לימודים
!חדש
תוכניות לימודים לכל המגזרי
ם 
לשנת 2020
...
- משתלם בכושר לכיתה ה'- בשבר העשרוני
1/22/2019 בשורה טובה
  תכנית לקראת שליטה ואתגרלכל כתות היסוד מא-ו
  תכנית פעולה שנתית לכל כתות היסוד  מא-ו
  תכנית פעולה שבועית לכל כתות היסוד מא'
1/8/2019 משתלם בעיתנות
משתלם בעיתונות השיטה שקבלה את הציון הגבוה ביותר במחקר שנעשה ע"י מכון ויצמן למדע
1/7/2019 חוברת שיננית מתמטית לחופש

?רוצים להכין את הילדים לשנה הבאה
 
חוברות העמקה ושינון המיועדים לשיכבה הצעירה כחוברות חופש וכחוברות פעילות למהלך השנה

 
3/4/2019 משתלם דיגיטל
 המעונינים להשתמש בספרים הדיגיטלים ולנהל כיתה דרך המחשב,
לחצו כאןlaugh
 
 
7/11/2017 פעילויות הערכה לשבר הפשוט
מבחנים לכיתה ה'  פעילויות הערכה למשתלם בשבר הפשוט 
8/8/2019 משתלם להתקדם

סרטון משתלם

5/8/2019 סרטון הדרכה

משתלם דיגיטל

1/5/2019 הספרים הדיגיטליים שלנו

לבתי הספר הנכנסים לפילוט התקשוב ברצונינו להנחותכם כיצד להשתמש בספר הדיגיטלי .
 

4/15/2019 משתלם דיגיטל

 

משתלם להתקדם לספרי המתמטיקה המובילים בישראל

שילוב מנצח של למידה פדגוגית וטכנולוגית

סיקור 'יום פתוח' בבי"ס אבן סינא ב' טייבה

ביום שלישי ה-21/3 התכנסנו צוות ′משתלם′ מפקחים אורחים ונכבדים, מורים וגננות מהסביבה הקרובה וכמובן צוות ההוראה המתמטי ברשות מנהלת בית הספר ′איבן סינא ב′ בטייבה, ליום עיון פתוח במתמטיקה.
היום המתוכנן לסיקור פעילות צוות ההוראה המתמטי, כלל את הצגת פעילותה השוטפת של רכזת לימודי הממטיקה החל מבחינת שיטות לימוד המתמטיקה השנות, התאמתה לתוכנית הלימודים החדשה של משרד החינוך, חקירת ספרי הלימוד, אופן קבלת ההחלטות ויציאה לדרך אמיצה ונועזת להטמעת ′משתלם להשתלם′ בכיתות היסוד (א′ ב′) בבי"ס ′אבן סינה′ שבמגזר הערבי.

כבר בהצגת הדברים הברורה והמסודרת של רכזת המתמטיקה, ניתן לראות את העבודה היסודית שהניחה את התשתית להנחלת ′משתלם′ בקרב התלמידים. בחינה מהירה של תיק הישיבות עב הכרס, לימד על רצינות ועבודה יום יומית של צוות מורי המתמטיקה בבית הספר ואנו ציפינו לבאות.

יוזמה ראשונה התגלתה בפנינו עת ראינו את עבודת החרוזים שבאה לציין את יום המתמטיקה הבינלאומי, והמחישה לתלמידים שיטת מניה מקורית שעמדה בגאווה בפתח בית הספר. בעודנו מתקדמים לעבר כיתות הלימוד, לא יכולנו שלא להתפעל ממראהו החדשני, הנקי והנעים של בית הספר. קירות בצבעים חזקים ובולטים בנוכחותם ובקו נקי, מרחבים ובניה בסגנון חאן דרכם נטעו בנו תחושה נעימה בשהותנו במקום שהלכה ועלתה מרגע לרגע. בביקור בכיתות הלימוד, פגשנו את תלמידי כיתות א′ במהלך שיעור מתמטיקה תוך שהם עובדים בקבוצות הטרוגניות ומשתמשים במגוון אמצעי ההמחשה הקיימים במארז לתלמיד. הרושם הראשוני שאי אפשר לטעות בו היה: מחוייבות המורות ללימוד המתמטיקה. המעורבות האישית של צוות המורות בהדרכתה של חיה גוזינשסקי (מדריכת ′משתלם′), מלאות האמביציה ואנרגיה מיישמות הלכה למעשה את פרקי הלימוד ממש "לפי הספר". 

 בדרך לפגישתנו עם תלמידי כיתה ב′ נתקלנו בקבוצת תלמידים שפעלה עם המורה על לוח המאה ששורטט על גבי רצפת הפרוזדור ותלמידים ענו על שאלת המורה ב′רגלים′. המורה שואלת ומציגה תרגיל חשבונאי והתלמידים פותרים ומתייצבים על המספר הנכון בלוח המאה. התפעלותנו מצוות ההוראה ומתלמידי כיתות ב′ רק עלתה ועלתה ואנו המשכנו לכינוס כיתות גבוהות יותר שהכינו מצגת הכוללת דיקלומים, שירים שכתבו התלמידים בעצמם, הופעת מקהלה שכל עיניינם היה מתמטיקה וגיאומטריה, לכבוד יום המתמטיקה הבינלאומי.
את החוויה חתמו צוות תלמידי כיתות א′ שהציגו והמחישו את הספרות 0-9 על גופם תוך דיקלום ושירה, על מיקומו של כל מספר ומספר, מי שכנו (ספרה קודמת, ספרה הבאה), כוחו של ה-0 מה קורה כשהוא מצטרף לכל סיפרה (2 הופך ל-20 וכד′..).מה נאמר ומה נספר, הרבה בתי ספר אנו רואים מידי יום יום, אבל בית ספר ראוי לשבח שכזה, באמת שלא רואים בכל יום. מסירות, רצינות, התמדה, מובילים בהכרח להצלחה. כל החוויה הזו לא הייתה באה לידי ביטוי אילו היתה זו עבודה קשה ויום יומית. לא ניתן להגיע לתוצאות אינסטנס וכאן ראינו תוצר של עמל, תעוזה ועובודה צוותית. 

אנו מבקשים להודות למנהלת, לרכזת המתמטיקה, צוות המורים, למפקחי משרד החינוך שהואילו להצטרף ולחוות דעתם, לאורחים, למדריכתנו חיה גוזינשסקי שהציגה את פירותיה וכמובן לתלמידים, על קבלת הפנים החמה ועל הצגת התוצאות המדהימות ומחממות הלב.

′משתלם′ ללמוד, ויש מה ללמד !